Park wodny Aqualandia

Park wodny Aqualandia

Park wodny Aqualandia jest jednym z najlepszych aquaparków we Włoszech. Znajduje się w północnych Włoszech w miejscowości Jesolo, niedaleko Wenecji i może być doskonałym uzupełnieniem urlopu spędzonego nad Adriatykiem.   Słynie z wysokiej zjeżdżalni i wieży z której można skakać na bungee. Utrzymany w kanonie wyspy karaibskiej oferuje wiele atrakcji nie tylko wodnych.  Po przekroczeniu tego miejsca znaleźliśmy się w innym świecie 🙂

Park  wodny Aqualandia oferuje mnóstwo zabawy dla całej rodziny gdyż na jej terenie znajduje się wiele ślizgawek wodnych i zjeżdżalni od najmniejszych, łagodnych dla dzieci po naprawdę wysokie, które uruchomią dawkę adrenaliny u nastolatków i dorosłych. Wiele zjeżdżalni jest na pontonach, co mi osobiście bardzo odpowiadało.

Z tej wysokości nie każdy zjedzie 🙂

Podobał nam się basen ze sztucznymi falami, piracki statek ze świetnymi popisami kaskaderskimi, graliśmy tam również w piłkę wodną, plażówkę. Płynęliśmy a raczej zjeżdżaliśmy ostro zakręcając na dzikiej rzece, wydając przy tym równie dzikie okrzyki 🙂 Zabawa była doskonała! Odpowiadały nam  atrakcje dla małych dzieci, pokazy artystów i akrobatów, sami – jako dorośli i ze starszą, nastoletnią wtedy córką też byliśmy bardzo zadowoleni.

W każdym razie  uznaliśmy to miejsce za godne polecenia. Czas mija tam bardzo szybko tak wiele tam się dzieje. Można na terenie Parku zjeść – z czego skorzystaliśmy – pyszna pizza, owoce i napoje postawiły nas na nogi i po chwili można było ruszać dalej korzystać z licznych atrakcji 🙂 Nie mamy zbyt wiele zdjęć, bowiem wszyscy chcieliśmy się tam bawić 🙂 Aqualandia ciągle się jednak rozwija i przybywa tam atrakcji.

Park wodny Aqualandia we Włoszech – atrakcje

Ceny w Aqualandii

Ceny  nie należą do niskich, ale można – planując pobyt w tym regionie (prawdziwe zagłębie campingowe:) ) sprawdzić na jakim campingu przysługują nam zniżki do tego – pamiętajmy jednego z najlepszych parków wodnych. My odpoczywaliśmy w 2010 roku na campingu Garden Paradiso i mieliśmy zniżki na bilety do Aqualandii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *