Camping Cesenatico

Camping Cesenatico

Camping Cesenatico znajdziecie  na obrzeżach miejscowości Cesenatico w Emilii Romanii w północnych Włoszech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cesenatico kanał portowy.

Niewielka odległość od Rimini, Ravenny, San Marino czy San Leo, czyni  Camping Cesenatico niezłą bazą wypadową do zwiedzania ciekawych okolic.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spędziliśmy tu tydzień naszych wakacji w 2015 roku w lipcu.  Mający ok 16 hektarów Camping Cesenatico w upalne dni nie wszystkim gościom gwarantuje odpowiednią ilość cienia. Warto zaopatrzyć się w dodatkowe osłony przed słońcem. Wynajmowaliśmy parcelę, rezerwowaliśmy ją przez firmę Vacansoleil. Nasze miejsce  położone było dość daleko od basenu, nieco bliżej – ok. 200 m mieliśmy do  plaży. Morze i plaża były niezaprzeczalnym atutem campingu.

IMG_2919

Ta część zagwarantowana jest dla gości, którzy serwis plażowy maja opłacony w cenie zakwaterowania.

Niedaleko znajduje się część dla pozostałych gości campingu Cesenatico .Tu do dyspozycji są parasole, a leżaki lub ręczniki plażowe trzeba

mieć we własnym zakresie.

IMG_3149

Pomiędzy obiema częściami boisko do siatkówki plażowej.

IMG_3274

IMG_3168

Plaże Cesenatico szczycą się niebieską flagą świadczącą o czystości wody i plaży.

IMG_3146

IMG_2922

Z widocznego w oddali pomostu znajdującego się w części zwanej Zadina, odpływają łodzie wycieczkowe.

To pomysł na bibliotekę na campingu Cesenatico. Bardzo mi się podoba  🙂

IMG_3429

Przykładowe sanitariaty na campingu. Zaskoczeniem dla nas były toalety. Na kilka toalet w takim jednym sanitariacie jedna była z sedesem, reszta to tylko dziura i miejsce na stopy. Pozycja kuczna może i zdrowa ale trochę mało wygodna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parcele ustawione są często w wolnych miejscach pomiędzy stacjonującymi tu cały sezon przyczepami Włochów, co nie daje wiele prywatności i ciekawych widoków, przyznać jednak należy że „stacjonujący ” Włosi byli bardzo uprzejmi i pomocni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Restauracja/ pizzeria poniżej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W drodze na basen zobaczymy plac zabaw, boiska sportowe i stoły do tenisa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3437

To pociąg, który kursuje pomiędzy 2 częścią campingu Cesenatico, usytuowanym za campingiem Zadina.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tu zlokalizowane są domki np. Vacansoleil, są też parcele pod namiot lub przyczepę, sanitariaty, niewielki bar. Reszta atrakcji z basenem, wyjściem na plażę, sklepem, boiskami sportowymi, animacjami jest na Cesenatico, stąd kursujący wiele razy dziennie mały pociąg na kółkach miał wielu amatorów.

IMG_3090

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chyba nie wybrałabym tego campingu ponownie będąc w tej okolicy. Bywają campingi, gdzie sam pobyt jest przyjemnością, gdyż parcele dają prywatność, są otoczone zielenią. Camping Cesenatico –  pod tym względem nieco mnie rozczarował. Było tłoczno, głośno, mało cienia, ale może to być moje odczucie po naszym pobycie w takiej części campingu, która  przylega do Eurocampu- miejsca, gdzie odbywają się obozy młodzieżowe, więc dobiega stamtąd cały czas hałas i głośna muzyka, co może być sporą niedogodnością dla kogoś, kto chciałby trochę spokoju. Duża ilość obudowanych komórkami przyczep stacjonujących cały sezon Włochów powoduje, że parcele wyglądają nieciekawie, przynajmniej te, które były blisko nas. Ulokowanie w innej części campingu mogłoby dać inne, lepsze wrażenia. Plusem jest morze, basen, niewielka odległość od Rimini, Ravenny, San Marino. Podczas naszego pobytu odbywały się tu też ciekawe animacje i spektakle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *