Norwegia 2018 – Nerskogen.

Norwegia 2018 – Nerskogen.

Rozpoczynamy naszą norweską wyprawę kamperem i zatrzymujemy się w Nerskogen. Nocujemy na parkingu tuż przy jeziorze Granasjøen. Doceniamy zalety kampera: nocleg nas nic nie kosztuje, możemy się dogrzać, ugotować jedzenie nie wychodząc na zewnatrz. To ma znaczenie bo właśnie pada deszcz i jest chłodno.

Nastepnego dnia ruszamy na rekonesans w okolice Nerskogen. Trochę rowerem, troche pieszo, trochę camperem, odwiedzamy kilka miejsc.

1. Jezioro Granasjøen. Można je objechac rowerem o czym informują znaki. Oglądamy je w dwóch miejscach. Kolor wody zależy od ilości słońca. Na razie nie ma go wiele, więc woda szara, stalowa i taka też plaża.

2. Minillistien, czyli łatwy  szlak spacerowy nad rzeką Minilla. Przyjemna wędrówka wśród odgłosów natury, zielenii widoku rzeki oraz z widokiem na hytty- norweskie drewniane domy wypoczynkowe.

Po drugiej stronie, gdzie rzeka wpływa do jeziora Granasjøen jest miejsce piknikowe ze stołami, miejscem na grilla, zadaszaną wiatą. Można się tu zatrzymać, ale nie można obozować.

To tutaj, nieco dalej na kamienistej plaży znajdujemy wiele korzeni drzew, które tu kiedyś rosły… robią na nas niesamowite wrażenie.

3. Minilldalen czyli dolina rzeki Minilla.

Ciekawa przeprawa przez rzekę jest częścią szlaku pieszego z Nerskogen do Joldalshytty – schroniska w górach Trollheimen. Doprowadziła nas tu płatna – 60 koron droga.

Docieramy do punktu informacyjnego z drogowskazem do interesującej nas przeprawy przez rzekę i bawimy się tam jak dzieci 🙂

Po wjechaniu na górę mamy świetne widoki i wiele szutrowych dróg doskonałych na przejażdżkę rowerem.

 

4. Muzeum w Nerskogen. To w zasadzie kilka bardzo starych drewnianych domów.

5. Miejsce do którego nie dotarliśmy w okolicy Nerskogen, to dolina  Leverdalen.

Z Nerskogen udaliśmy się do Oppdal, aby zatankować naszego camperka. W drodze z Nerskogen do Oppdal – widoki na jezioro Skarvatnet 🙂 Jak widać, pogoda znacznie lepsza 🙂

W Oppdal zobaczyłam samochód dla amatorek robótek ręcznych 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *