Plaże Toskanii cz.1

Plaże Toskanii cz.1

Pierwsze plaże Toskanii zobaczyliśmy latem 2013 roku. Poza zwiedzaniem, chcieliśmy również odpocząć na plaży…

Wybierając się do Toskanii mamy często przed oczami piękne widoki toskańskich wzgórz z winnicami, słonecznikami i cyprysami przy drodze. Toskania ma wiele do zaoferowania, również wiele kilometrów zróżnicowanych plaż. Nasza pierwsza podróż do Toskanii miała miejsce w 2013 roku. Poza zwiedzaniem chcieliśmy także odpocząć na plaży. Plaża przy campingu Talamone na którym się zatrzymaliśmy,  nie bardzo nam się spodobała. Bardzo długo płytkie dno, przy brzegu jakieś torfowe pozostałości, nie robiły najlepszego wrażenia.

Talamone 086

Talamone 044

Na pocieszenie był drewniany pomost, na którym można było zażywać kąpieli słonecznych i cudownego w tej okolicy powietrza. Sama plaża jednak i woda nie zachęcała nas do  kąpieli w tym miejscu. Można było pograć w piłkę w wodzie, która była długo płytka, świetnie pływało się tu na materacu, ale mieliśmy ochotę na plażę i ładne morze.

IMG_1788

W pobliskim miasteczku Talamone znaleźliśmy maleńką plażę Bagno della donne. Choć urokliwa, nie spełniła naszych oczekiwań, więc szukaliśmy dalej.

IMG_1754

IMG_1765

IMG_1759

W przeciwną stronę od Talamone, w okolicy Albinii znaleźliśmy plażę piaszczystą. To zaledwie kilka km. jazdy samochodem od Campingu Talamone. Tutaj plaże przypominały nieco nasze polskie ze względu na piasek i sporą ilość ludzi. Dużo bardziej nam się spodobało tutaj morze, więc przyjeżdżaliśmy tu z naszego campingu na relaks nad samym morzem.

Talamone 144

Talamone 079

IMG_1844

Talamone 138

Następną odwiedzoną przez nas plażą była ta w miejscowości Vada. ( Zdjęcia poniżej) Słyszeliśmy o niespotykanym kolorze wody w tej okolicy, jednak rzeczywistość i tak nas zaskoczyła. Najpierw okazało się, że trzeba zaparkować samochód dość daleko od plaży i potem wzdłuż pól w upale dostać się kawałek pieszo. Nagrodą jest  widok morza i plaży.  Le Spiagge Bianche – białe plaże – tak nazywa się je ze względu na  biały kolor piasku oraz niezwykły kolor wody.

IMG_1918

IMG_1922

plaża w Toskanii VADA I Versilia 037

IMG_1935

Cieszymy się  kąpielą w tym miejscu mając nadzieję, że jest ona bezpieczna dla zdrowia- okazuje się bowiem, że ten ciekawy kolor woda zawdzięcza zakładom chemicznym Rosignano Solvay.

plaża w Toskanii VADA I Versilia 049

Tego samego dnia jedziemy jeszcze wyżej na zupełnie inna plażę, tym razem miejscowość Forte dei Marmi. Tu plażowanie to zupełnie inna sprawa…  do wynajęcia łóżka plażowe, szafki, , zadaszone miejsca do opalania.Ten region jest niezwykle malowniczy, bowiem z jednej strony góry, z drugiej morze, kilometry piaszczystych plaż zachęcają do spacerów.

IMG_2042

IMG_2003

IMG_2043

IMG_1990

Tak… plażowanie tutaj to przyjemność. My kończymy tutaj naszą pierwszą podróż po toskańskich plażach ( i nie tylko :)) na część drugą zapraszam:  TUTAJ 🙂 http://www.campingowo.com.pl/plaze-toskanii-cz-2/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *