Włoskie campingi – za co je lubimy ?

Włoskie campingi – za co je lubimy ?

Do Włoch należy jechać wiele razy. Smakować ten kraj dosłownie i w przenośni. Nas we Włoszech urzeka klimat, pyszne jedzenie, kultura włoska i architektura a także dary natury w postaci wspaniałych gór, jezior i mórz. Nasz sposób na podróżowanie związany jest z campingami -tam odpoczywamy pomiędzy kolejnymi wyprawami i wycieczkami. Po kilku latach odpoczywania na włoskich campingach czas na małe podsumowanie.

Włoskie campingi – za co je lubimy? Chyba najbardziej za to, że są…we Włoszech 🙂

  • Włoskie campingi, które odwiedziliśmy w większości miały wysoki standard – to obiekty czterogwiazdkowe i trzygwiazdkowe, więc z basenem lub basenami, bezpośrednim wejściem na plażę (czy to nad morzem czy jeziorem).
  • Na włoskich campingach dba się o radość dzieci. Są więc atrakcje dla dzieci w postaci placów zabaw, animacji, boisk sportowych. zjeżdżalni w basenach itp.
  • Pyszne lody – dostępne nawet na campingu – i porcje -jak zauważyła nasza córka „większe niż w Polsce i nie spadają” 🙂
  • Czyste,  przylegające do campingów piaszczyste plaże są codziennie sprzątane
  • Bliskość do wielu atrakcyjnych miejsc od campingu sprawia, że łatwo jest podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca nawet z niedużymi dziećmi.
  • Warto zapytać na recepcji o zniżki i ulgi do pobliskich atrakcji, np. parków rozrywki.

Jedynym  minusem są wysokie – (moim zdaniem) ceny na tych atrakcyjnych campingach w sezonie. Ponieważ jednak chętnych z całej Europy nie brakuje by w ten sposób spędzać wakacje, trudno jest liczyć na obniżenie kosztów zakwaterowania w tzw. „wysokim sezonie”. Jeśli możecie wybrać się na urlop pod koniec czerwca czy też na przełomie sierpnia i września możecie liczyć na dużo niższe ceny.

Poniżej camping Garden Paradiso w regionie Veneto – Wenecja Euganejska i ciepły Adriatyk 🙂 Podczas pobytu na tym campingu dostaliśmy zniżki do Parku Wodnego Aqualandia w Jesolo 🙂

Camping Sant Angelo – Veneto -poniżej. Byliśmy na nim dwukrotnie, gdyż bardzo nam odpowiadał. Zielony, bardzo czysty , spodobał się również naszym znajomym.

Camping Mediterraneo – Veneto, to następny doskonały camping. bardzo podobały nam się duże miejsca – parcele i zadrzewienie sosnami i piniami, basen i jacuzzi, plaża oraz animacje dla dzieci i młodzieży.

Camping C’a Pasquali – Veneto. Mniejszy niż poprzednie campingi, z mniejszymi parcelami, oferujący wspaniałe baseny, siłownię, sanitariaty dostosowane dla dzieci. Drogi, ale piękny- trochę „cukierkowy” z palmami na plaży .

Enzo Stella Maris – region Veneto – to najwyższy standard. Luksus, ale i spokój w porównaniu z Mediterraneo. Dopracowany w każdym calu, ale i cudownie naturalny. Przepiękne baseny odkryte i kryty, jacuzzi, wspaniały ogród, plaża- jak powiedział nam właściciel- nie zagracona, aby była jak niegdyś- po prostu plażą 🙂

Camping Dei Fiori – Veneto – siostrzany camping  Mediterraneo. Również 4 *** i ma wszystko co potrzeba 🙂

Camping Bella Italia nad jeziorem Garda poniżej. Region – Veneto. To duży, zielony, piękny camping z własna plażą i ścieżką spacerową do Peschiery- niewielkiego miasteczka na południowym brzegu Lago di Garda.

Camping Marina di Venezia (Veneto- Adriatyk) Jeden z największych (obok Union Lido) jakie odwiedziliśmy. Przeznaczony dla wielu osób, zawiera kompleks basenów niczym Aquapark – dla każdego coś się znajdzie 🙂 Nie jesteśmy zwolennikami tak dużych campingów, ale trzeba przyznać, że ma wszystko co potrzeba.

Camping Etruria (Toskania) poniżej. Zaletą campingu jest położenie tuż przy plaży oraz zadrzewienie, dzięki któremu jest tu sporo cienia 🙂

Camping Le Pianacce – Toskania.  Położony tarasowo w lesie w odległości kilku km od plaży i Morza Tyrreńskiego oferuje baseny i mnóstwo zieleni.

To tylko niektóre z odwiedzonych przez nas campingów. Włoskie campingi bardzo przypadły nam do gustu, gdy podróżowaliśmy z dziećmi. Docenialiśmy bliskość plaż , piękne baseny i zielony, naturalny teren, możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego zarówno na terenie campingu jak i w najbliższej okolicy.

Chętnie wrócimy do Włoch, by poznawać nowe miejsca. Więcej opisów włoskich campingów znajdziecie w kategorii campingi we Włoszech 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *