Aqualandia

 Aqualandia jest jednym z najlepszych aquaparków we Włoszech. Znajduje się w północnych Włoszech w miejscowości Jesolo, niedaleko Wenecji i może być doskonałym uzupełnieniem urlopu spędzonego nad Adriatykiem. Odwiedziliśmy Aqualandię w 2010 roku podczas urlopu spędzanego w Cavallino.

Aqualandia słynie z wysokiej zjeżdżalni i wieży z której można skakać na bungee. Utrzymany w kanonie wyspy karaibskiej park wodny oferuje wiele atrakcji nie tylko z wodą związanych.

Po przekroczeniu tego miejsca znaleźliśmy się w innym świecie :)

Park  wodny Aqualandia oferuje mnóstwo zabawy dla całej rodziny gdyż na jej terenie znajduje się wiele ślizgawek wodnych i zjeżdżalni od najmniejszych, łagodnych dla dzieci po naprawdę wysokie, które uruchomią dawkę adrenaliny u nastolatków i dorosłych. Na kilku zjeżdżalniach zjeżdża się na pontonach, co mi osobiście bardzo odpowiadało :)

Z tej wysokości nie każdy zjedzie … Ja nie dałam rady :)

Podobał nam się basen ze sztucznymi falami, piracki statek ze świetnymi popisami kaskaderskimi, graliśmy tam również w piłkę wodną, plażówkę. Płynęliśmy a raczej zjeżdżaliśmy ostro zakręcając na dzikiej rzece, wydając przy tym równie dzikie okrzyki :)

Zabawa była doskonała! Odpowiadały nam  atrakcje dla małych dzieci, pokazy artystów i akrobatów, sami – jako dorośli i ze starszą, nastoletnią wtedy córką też byliśmy bardzo zadowoleni.

W każdym razie  uznaliśmy to miejsce za godne polecenia. Czas mija tam bardzo szybko tak wiele tam się dzieje. Można na terenie Parku zjeść – z czego skorzystaliśmy – pyszna pizza, owoce i napoje postawiły nas na nogi i po chwili można było ruszać dalej korzystać z licznych atrakcji :) Nie mamy zbyt wiele zdjęć, bowiem wszyscy chcieliśmy się tam bawić :) Aqualandia ciągle się jednak rozwija i przybywa tam atrakcji. Poniżej linki :

Park wodny Aqualandia we Włoszech – atrakcje

Ceny w Aqualandii

Ceny  nie należą do niskich, ale można – planując pobyt w tym regionie (prawdziwe zagłębie campingowe:) ) sprawdzić na jakim campingu przysługują nam zniżki do tego – pamiętajmy jednego z najlepszych parków wodnych. My odpoczywaliśmy w 2010 roku na campingu Garden Paradiso i mieliśmy zniżki na bilety do Aqualandii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *