Camping Bella Italia nad Jeziorem Garda

Bella Italia to bardzo duży camping położony nad południowym brzegiem jeziora Garda w pobliżu miejscowości Peschiera del Garda.

Świetnie wyposażony kompleks zawiera część hotelową, bungalowy, domki do wynajęcia, oraz część campingową. Centrum campingu Bella Italia stanowi kompleks pięknych  basenów. Camping posiada również własną plażę nad jeziorem. Przy dobrej widoczności z południowego brzegu można zobaczyć górzyste brzegi dalej położonych części jeziora.

Camping Bella Italia należy jednak do dużych i dość głośnych campingów, na którym wiele się dzieje.  Jeśli szukacie wielu rozrywek na campingu i nie przeszkadza Wam duża ilość ludzi wokół, to będzie dobry wybór.

IMG_2124

Plaża nad jeziorem ma sporo amatorów :)

SONY DSC

SONY DSC

Na campingu znajduje się też kompleks świetnych basenów dobrze wyposażonych w leżaki i parasole. Dzieci znajdą tu zjeżdżalnie, dorośli basen dla pływających i zajęcia w wodzie.

piscina-1

IMG_1583

IMG_1587

IMG_2135

Do dyspozycji gości bogate zaplecze sportowo- rekreacyjne. Można tu pograć w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę siatkową, tenis stołowy i ziemny.

crp285x275-att-sportive-3

Poniżej część campingowa. Parcele do 90 m z pięknym widokiem na jezioro.

IMG_2122

camping-1

IMG_1532

Wnętrze namiotu Eurocampu w 2011 roku.

IMG_1541

Do pobliskiej Peschiery można dojść pieszo chodnikiem biegnącym wzdłuż jeziora.

SONY DSC

W pobliżu campingu znajduje się półwysep Sirmione, który odwiedziliśmy i opisuję tę wycieczkę w osobnym poście. Warto wybrać się też do miejscowości Malcesine i wjechać kolejką na Monte Baldo, na stokach którego jest wiele tras spacerowych z widokami na jezioro i góry.

W pobliżu  campingu Bella Italia znajduje się też Verona a także Parki rozrywki Gardaland, Canevaworld i Movieland.

Samo jezioro Garda jest fantastycznym miejscem. Można wybrać się na przejażdżkę statkiem aby podziwiać je z wody lub objechać jezioro aby docenić w pełni jego urodę. Tu widok na jezioro z Monte Baldo 1760 m.n.p.m.

IMG_1660

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *