Camping Høyseth

Camping Høyseth leży w pięknym górskim otoczeniu w dolinie Stardalen u wrót parku Jostedalasbreen w Norwegii.

Przyjechaliśmy tu w lipcu 2018 aby zobaczyć lodowiec Haugabreen. Aby do niego dotrzeć np. z Oslo potrzeba ok. 6 godzin. Droga z Trondheim – to ok. 7 godzin, Molde ok. 5 godzin. Jako że startowaliśmy ze Strynu, mieliśmy tu całkiem blisko – ok. 83 kilometrową, ciekawą, urozmaiconą trasę. Ta część Norwegii jest niezwykle bogata w różnego rodzaju atrakcje. Fjordy, góry, lodowce , jeziora- słowem – Norwegia w pigułce :)

Nasza trasa Stryn- camping Høyseth  

Poniżej widok na Innvikfjorden, dalej trasa do Klakegg i  campingu Høyseth.

DSCN0233

Do dyspozycji gości są drewniane, niewielkie domki campingowe mogące pomieścić 2- 4 osoby oraz miejsca na trawie z podłączeniem do prądu. Camping Høyseth jest niewielki i kameralny, ale znaleźliśmy tu wszystko, czego potrzebowaliśmy.

Niezwykle spodobało nam się zielone, naturalne otoczenie campingu. Przyjechaliśmy tu naszym kamperem. Widoki z okna były fantastyczne, ale przy takiej pogodzie długo byliśmy na zewnątrz.

Odpoczynek w takim miejscu – gwarantowany :)

Tuż obok campingu przebiega płatna, szutrowa droga prowadząca między innymi do Lodowca Haugabreen.

Całą wycieczkę na lodowiec Haugabreen z campingu opisałam tutaj Lodowiec Haugabreen

Ponieważ już na nasze spotkanie z lodowcem szłam z bólem gardła i gorączką, wiedziałam, ze po powrocie będziemy potrzebowali lekarza.

Szczególne podziękowania kieruję do właściciela campingu Høyseth, który umówił mnie na wizytę u lekarza w Strynie – tussen takk :) :) :)

Camping Høyseth i jego okolice serdecznie polecamy wszystkim amatorom natury i pieszych wędrówek. Warto tu przyjechać.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *