Camping Laguna Village znajduje się ok 3 km od centrum miasteczka Caorle. Ładnie położony, na zalesionym terenie, blisko morza. Zajmuje ok 7 hektarów powierzchni . Na campingu jest basen – osobny dla pływających i osobny lagunowy dla dzieci.
Dodatkowe atrakcje na basenie :)
Plaża oddalona jest od campingu o ok. 200 m.
Plaża bardzo szeroka, piaszczysta, zejście do wody łagodne.
Droga z campingu do Caorle przebiega wzdłuż plaży. Po drugiej stronie ulicy malownicze hotele z widokiem na morze.
Poniżej uliczki w Caorle. Zdjęcia pochodzą ze strony www.caorle.it
Santuario della Madonna dell’Angelo. Sanktuarium Matki Boskiej Anielskiej, wzniesione w XVII wieku w tym samym miejscu, gdzie wcześniej wznosił się kościółek poświęcony świętemu Michałowi Archaniołowi. Legenda mówi, że wieki temu kilku rybaków, podczas zarzucania sieci, znalazło unoszącą się na wodzie statuę Matki Boskiej. Przenieśli ją na brzeg, obok kościoła poświęconego aniołowi, i w ten to sposób statua zdobyła sobie przydomek „Matki Boskiej Anielskiej”. Ludowe opowieści mówią także o tym, że dokonywane przez rybaków i zgromadzonych ludzi próby wniesienia statuy do świątyni nie powiodły się. Biskup powierzył wówczas to zadanie chłopcom, którym, dzięki ich niewinności, udało się unieść statuę i wnieść ją do kościoła. Pod dachem świątyni mieści się barokowy ołtarz pochodzący z Katedry, drewniana figura Madonny z Dzieciątkiem oraz posąg Michała Archanioła trzymającego w dłoniach wagę i szpadę,
Spacerując brzegiem morza zobaczyć można w Caorle rzeźbione kamienie i głazy, które są dziełem artystów z całego świata biorących udział w corocznym konkursie Scogliera viva.
Dzwonnica, zbudowana w 1038 r w stylu romańskim, o kształcie walca zakończonego stożkowym wierzchołkiem. początkowo była używana jako wieża obserwacyjna dzięki swej wysokości równej 48 metrów. Dzwonnica jest nachylona pod kątem 1.4° w kierunku wschód-południowy wschód.
zdjęcie pochodzi ze strony www.caorle.it
W niewielkiej odległości od campingu znajdują się zabytkowe casoni – typowe mieszkania rybaków z Caorle, którzy większość czasu spędzali na wodzie.
Dodaj komentarz