Camping Le Pianacce

Ten zielony, tarasowo położony na wzgórzu camping, znajdziecie we włoskiej Toskanii. Najbliższa miejscowość Castagnietto  Carducci znajduje się ok 3 km od campingu.  W upalne lato 2015 znaleźliśmy tam potrzebny cień wśród drzew, świetne powietrze i  basen do ochłody :) Fantastyczne owoce i warzywa, wino i oliwa z bezpośrednich okolic campingu pozostaną w naszej pamięci. Miejsce to stanowi również dobrą bazę wypadową do zwiedzania Toskanii. Sam camping ułożony tarasowo na  zboczu wzgórza wygląda malowniczo, może jednak stanowić pewne utrudnienie ze względu na różnicę wzniesień, między najniższą i najwyższą częścią. Najniżej- jeszcze przed recepcją campingu zlokalizowane są boiska sportowe i stoły do tenisa. Następnie parcele pod namioty lub przyczepy i namioty, które można wynająć już na campingu. W części środkowej campingu znajdziemy basen i brodzik dla dzieci, najwyżej jest do domków campingowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na campingu le Pianacce kilka firm ma swoich przedstawicieli, więc możliwości zakwaterowania jest sporo. Jeśli nie macie własnego zakwaterowania w postaci przyczepy czy namiotu, możecie skorzystać z ich oferty. Parcele pod namioty czy przyczepy są niewielkie. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że należy zostawić miejsce do przejazdu obok swojego zakwaterowania dla następnych gości campingu. Samochód należy zostawić na parkingu. Do swego zakwaterowania mogliśmy dojechać jedynie w dniu przyjazdu i wyjazdu.

IMG_4217

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_4198

Sklep na campingu jest jeden, niewielki, zatłoczony i bez dużego wyboru towarów. Zakupy więc najczęściej robiliśmy  w  sklepie Conad w Donoratico. Warzywa i owoce, oliwa i wino do nabycia -w kiosku – kilkaset metrów przed campingiem na drodze dojazdowej. Warto :)

Na zdjęciu poniżej przykład różnicy poziomów pomiędzy poszczególnymi tarasami na campingu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tarasowe ułożenie campingu widać również w ustawieniu basenów.

Najwyżej położony jest płytki basen – brodzik dla dzieci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Następnie basen w którym czas spędza cała rodzina.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najniższa część basenowa to nowość z 2015 roku – spray park świetna zabawa i ochłoda nie tylko dla dzieci :)

IMG_4177

Właściciele campingu nazywają go miejscem, „gdzie wracają dzieci”  Wcale nas to nie dziwi. To fajny camping dla dzieci, dla rodzin z dziećmi. Nie jest duży, wszędzie blisko. W roku 2015 camping „opanowali” Holendrzy. Stanowili zdecydowaną większość. My –  pozdrawiamy pewną sympatyczną rodzinę z Kielc, którą spotkaliśmy na Le Pianacce :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plaża piaszczysta, miejscami z małymi kamykami. Bez tłumów w tej części sąsiadującej z campingiem Etruria. Morze czyste, ciepłe. Tu można korzystać z własnych parasoli, leżaków, ręczników.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Morze oddalone jest o ok. 6 km od campingu. Można skorzystać z oferowanego przez camping dojazdu niewielkim busem, my – jeździliśmy swoim samochodem, który parkowaliśmy bezpłatnie przed campingiem Etruria.

. Polecamy również wizytę w Bolghieri, które słynie z wina i słynnej kilkukilometrowej alei cyprysów która wiedzie do San Guido.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_3856

Polecamy również wizytę w Guado al Melo. Można tam kupić wino, dowiedzieć się sporo o produkcji wina.

IMG_4114

IMG_4156

Ciekawe miejsce, ciekawi ludzie.

Le Pianacce reklamuje się jako camping przyjazny czworonogom. Jest tu dostępne miejsce , gdzie zwierzaki mogą pobiegać nie przeszkadzając pozostałym użytkownikom campingu, dostępne są „toalety” dla zwierząt.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Orientacyjne odległości do miast: Donoratico 3 km, Cecina 24km, Volterra 51 km, Pisa 76 km, San Giminiano 86 km. Z portu w Piombino znajdującego się ok 35 km od campingu można popłynąć na Elbę. Tak zrobiliśmy i opiszę tę wyprawę w osobnym miejscu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *