Camping Mediterraneo

Dziś przedstawiam Wam Camping Mediterraneo.

Położony jest w północnych Włoszech w pobliżu Cavallino -Treporti, kilka km do Punta Sabbioni, skąd można się udać do Wenecji.

Mediterraneo, należy do tych campingów, na którym nic nikomu nie powinno zabraknąć. Ma zarówno piękne baseny jak i plażę, boiska sportowe, świetne animacje, pięknie zacienione miejsca, sporo kwiatów i ciekawej roślinności. Sanitariaty czyste i przyjemne. Camping dedykowany młodym ludziom, których jest tu mnóstwo i dla których organizowanych jest sporo atrakcji, ale spotkaliśmy też starszych Włochów, którzy przyjeżdżają tu od wielu lat.

IMG_2596

W tle recepcja campingu Mediterraneo

IMG_2597

IMG_0412

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To nasze miejsce na campingu. Rozmiary parceli były rewelacyjne – mnóstwo miejsca i prywatności. Podczas  tego wyjazdu mieliśmy możliwość przetestować naszą przyczepę namiotową.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ta niewielka przyczepka kryje dwa wygodne łóżka dla 4 osób. Po dodaniu przedsionków jest miejsce na wszystko co na campingu niezbędne do wygody i relaksu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Baseny na campingu to basen dla pływających, niewielki basen w którym prowadzone są animacje i basen/ brodzik dla dzieci oraz jacuzzi.

IMG_2490

IMG_2493

IMG_2498

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_2492

To basen dla najmłodszych

IMG_2496_1

IMG_2495

Dla amatorów bąbelków :)

Pomiędzy basenami a plażą jest pas trawy z leżakami.

IMG_2500_1

Camping Mediterraneo składa się z 2 części połączonych 2 mostkami, pod którymi przebiega droga dla gości sąsiednich 2 campingów położonych dalej od plaży.

IMG_2747

IMG_2751

IMG_2574

Camping Mediterraneo posiada własne, bezpośrednie wyjście na plażę, na której są też wyznaczone boiska sportowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_2487

IMG_2584

Wózek z lodami na plaży mile widziany.

IMG_2577

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pobyt na campingu uznaliśmy za bardzo udany. Parcele były – w porównaniu do wielu innych campingów duże i przestronne, co nam bardzo odpowiadało. Odbyliśmy stąd kilka wycieczek do pobliskich miasteczek. Odwiedziliśmy Bassana di Grappa, Conegliano, Vittorio Veneto, Belluno.

Początek naszego urlopu przypadł na dość niską  – jak na Włochy temperaturę – zupełnie nas zaskoczył fakt, że trzeba ubierać długie rękawy i spodnie, ale 2014 rok był dość pod tym względem wyjątkowy – w Norwegii było bardzo gorące lato, we Włoszech i Chorwacji zaś zaskoczyły wszystkich temperatury niższe niż zazwyczaj (niektórzy z północy Włoch jechali na południe w poszukiwaniu słońca :))

Podsumowując, Camping Mediterraneo możemy śmiało polecić zarówno rodzinom z małymi dziećmi, młodzieży jak i parom samotnie podróżującym. Fajne, zanurzone w zieleni miejsce nad samym morzem z basenami. Polecamy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *