Camping pod Krokwią

Jeśli szukacie campingu w Zakopanem to polecam Waszej uwadze Camping nr 97 czyli Camping pod Krokwią.

Zielony, czysty i spokojny – z pięknym widokiem na pobliskie góry zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. To prosty camping, który przypadnie do gustu tym z Was, którzy cenią sobie kontakt z naturą.

Camping pod Krokwią w Zakopanem odwiedzam na początku lipca 2020 roku. To specyficzny rok – i chyba tylko ze względu na wystraszonych jeszcze widmem pandemii – miejsc na campingu nie brakuje. W Zakopanem i na szlakach górskich też jest zdecydowanie mniej turystów, co mi jakoś nie przeszkadza :)

Bardzo podoba mi się lokalizacja campingu, z którego rzeczywiście widać słynną skocznię narciarską Wielką Krokiew, tak jak i okoliczne góry, do których z campingu jest naprawdę blisko.

Zielono i spokojnie – takie miałam pierwsze wrażenie po wejściu na camping.

Na początku lipca było jeszcze sporo miejsca dla ochotników nocowania na campingu. Zauważam trochę kamperów, kilka przyczep , ale również sporo rozstawionych namiotów.

Tak wygląda przykładowa parcela.

Skocznia narciarska jest tu widoczna z wielu miejsc na campingu.

Do dyspozycji gości w pobliżu pola namiotowego znajduje się zadaszona kuchnia ze zlewami, kuchenką, lodówką , blatami roboczymi i ławkami na których można usiąść i zjeść posiłek.

Tak wyglądają łazienki w damskiej części sanitariatów. (Do męskiej nie wchodziłam). U nas czysto i przyjemnie.

Na zewnątrz jest stanowisko do mycia naczyń.

Na terenie campingu przygotowano miejsce na ognisko i grill. To zdecydowanie moje klimaty :)

Camping Pod Krokwią dysponuje również barem, który jednak podczas naszej wizyty nie był jeszcze czynny.

Prócz pola namiotowego, miejsc przeznaczonych dla kamperów i przyczep kempingowych Camping pod Krokwią oferuje również noclegi w domkach drewnianych oraz pokojach. Tak więc, nawet jeśli nie dysponujecie swoim sprzętem campingowym, możecie zarezerwować sobie nocleg na campingu.

Dla najmłodszych gości przygotowano mały plac zabaw.

Znajduje się z tyłu za budynkiem recepcji.

Camping Pod Krokwią to miejsce, które powinno być wizytówką Zakopanego i przyciągać gości z Polski i zagranicy. Miejsce ma potencjał, którego siła tkwi nie tylko w lokalizacji ale również w życzliwych, wspaniałych ludziach, którzy od lat z pasją pracują w tym miejscu.

Potrzebne są nakłady finansowe na modernizację infrastruktury campingu ze strony miasta Zakopane, gdyż camping nie znajduje się w rękach prywatnych, więc trudno w tej sytuacji o długoterminowe inwestycje.

Rosnąca popularność karawaningu, wzrost zainteresowania wypoczynkiem wśród natury może przyczynić się do rozkwitu Campingu Pod Krokwią, czego mu bardzo życzę.

Trzymam kciuki, pozdrawiam wspaniałą ekipę Campingu Pod Krokwią i – do zobaczenia :)

Na koniec podaję Wam cennik z oficjalnej strony campingu https://www.podkrokwia.pl/cennik.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *