Geisler Alm.

Geisler Alm (Rifugio delle Odle) to pięknie położone schronisko, które zdecydowanie warto odwiedzić. Znajduje się w południowym Tyrolu w dolinie Val di Funes. Prowadzi do niego kilka szlaków, my wybieramy ten, który rozpoczyna się nieopodal Malgi Zannes. Aby tam dojechać ruszamy z miejscowości Chiusa, gdzie odpoczywamy na campingu Gamp w kierunku Val di Funes, następnie przejeżdżamy przez miejscowości San Pietro i Santa Maddalena kierując się na Zannes. Do pokonania mamy niedługą, ok 21 km trasę.

Po zaparkowaniu od razu wita nas taki widok :)

Ruszamy na szlak.

Szlakowskaz pokazuje, że czeka nas ok 2 godzinna wędrówka do schroniska Geisler Alm (Rifugio delle Odle) Jak widzicie w okolicy jest więcej schronisk i drewnianych chat. Po zastanowieniu decydujemy się pójść szlakiem Adolfa Munkela, którym również dojdziemy do naszego schroniska, ale zobaczymy jeszcze coś po drodze.

Znajdujemy się na terenie Parku Natury Puez Odle.

Adolf Munkel Weg to popularny szlak przebiegający u podnóża grupy skalnej Odle. Bardzo przyjemnie poprowadzony, urozmaicony, bo przebiegający w różnorodnym terenie i oferujący zróżnicowane widoki bardzo nam się podoba. Nie jest trudny, można również wędrować tu z dziećmi odpowiednio modyfikując długość trasy . Możecie tu również zabrać ze sobą psa.

Skracamy sobie nieco szlak i schodzimy już w kierunku Geisler Alm. Z tego miejsca mamy już tylko kilka minut. Po drewnianej kładce przechodzimy do schroniska.

Geisler Alm – Rifugio delle Odle.

Siadamy na tarasie schroniska na kawę i cieszymy się pięknymi widokami a potem jeszcze kawą i słodkimi dodatkami. Klimat jest świetny zarówno na zewnątrz jak w środku.

Trzeba przyznać, że otoczenie Geisler Alm jest niezwykłe. Widok na góry i zielone łąki jest wspaniały. Nic dziwnego, że na tarasie schroniska znajdziecie zaproszenie do letniego kina :) Widok z drewnianych ławek i leżaków jest wspaniały :).

Idziemy na chwilę do sąsiedniego schroniska Malga Casnago, potem ponownie przechodząc obok Geisler Alm schodzimy w dół zakosami drogą jezdną. Następnie schodzimy z niej ponownie na bardziej naturalny szlak i wracamy na parking Zannes.

Cała trasa długości ok. 10 km zajęła nam kilka godzin . Jej przebieg możecie zobaczyć na mapie :

Podsumowując , polecam szlak ze względu na dostępność, piękno krajobrazu i możliwość odpoczynku , schronienia w razie niepogody lub po prostu posiłku w którejś z kilku drewnianych chat – malg. Skorzystaliśmy z gościnności Geisler Alm, jesteśmy pod wrażeniem przepięknego położenia, widoków i smakołyków, których tam próbowaliśmy .

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *