Jaskinia Niedźwiedzia.

Podczas wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej warto odwiedzić jedną z najpiękniejszych jaskiń w Polsce. To najdłuższa w Sudetach Jaskinia Niedźwiedzia. Położona w Masywie Śnieżnika jaskinia, została  odkryta przypadkowo w 1966 roku podczas  wydobywania marmuru ze zbocza góry Stromej.  Turystom udostępniono jaskinię ( jej środkową część)  w roku 1983.

Wokół jaskini utworzono w 1977 roku rezerwat przyrody aby zabezpieczyć lasy i występujące na tym terenie zjawiska krasowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

img_2277

W drodze do Jaskini Niedźwiedziej można napić się ze źródła Marianna. Woda pochodzi ze 120 metrowego odwiertu i wypływa samoczynnie na powierzchnię.

img_2271

Sama jaskinia jest doskonale przygotowana dla turystów i jest świetną atrakcją turystyczną regionu Kotliny Kłodzkiej. Podczas wycieczki zobaczyć można w udostępnionych korytarzach niezwykłe formy naciekowe w postaci stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów, szczątki zwierząt odkryte niegdyś w jaskini w tym szkielet niedźwiedzia jaskiniowego.

img_2280

img_2281

img_2288

Więcej zdjęć z jaskini w galerii poniżej

This slideshow requires JavaScript.

Spacer korytarzami jaskini i przyglądanie się naturalnym cudom, jakie wytworzyła natura należał do prawdziwych przyjemności. Na zewnątrz na amatorów wędrówek czekają szlaki turystyczne.

img_2376

Żółtym szlakiem, który wiedzie obok jaskini dojdziecie w 2 godziny 15 minut do Stronia Śląskiego, droga do Schroniska na Śnieżniku zajmie tylko godzinę i 15 minut :)

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie to atrakcja na skalę europejską.  Polecamy  więc wizytę w tym miejscu wszystkim: dorosłym, młodzieży i dzieciom – tu każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie jaskini http://jaskinianiedzwiedzia.pl/

My – za jakiś czas chętnie w te rejony wrócimy.


Komentarze

Jedna odpowiedź do „Jaskinia Niedźwiedzia.”

  1. […] Nieopodal Stronia Śląskiego w Kletnie znajduje się  niezwykła atrakcja turystyczna – Jaskinia Niedźwiedzia. Opisałam ją w osobnym poście. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *