Plaże regionu Veneto

Wenecja Euganejska to region bardzo często wybierany przez Polaków (ale także przez Niemców, Austriaków, Duńczyków , Holendrów ) na miejsce spędzania letniego urlopu.

Plaże regionu Veneto cieszą się popularnością z kilku powodów.

Pogoda jest tu zazwyczaj fantastyczna. (wyjątkiem był rok 2014, kiedy lato było chłodniejsze a słoneczne dni przeplatały się z deszczowymi).

Morze Adriatyckie jest ciepłym, mocno zasolonym morzem, więc łatwo się w nim pływa. Dodatkowo łagodne wejście do wody zapewnia większą swobodę i poczucie bezpieczeństwa szczególnie najmłodszym. Po wyjściu z morza można się od razu spłukać, bo na plaży są dostępne prysznice.

Plaże , które przylegają do campingów są dodatkowo wyposażone w parasole i łóżka plażowe, place zabaw dla dzieci i boiska do gier zespołowych. Ponadto bardzo dba się o czystość plaż, więc codziennie są starannie czyszczone.

Na zdjęciach poniżej znajdziecie plaże regionu Veneto, które znajdują się między miejscowościami Cavallino, i C’a Savio przylegają zaś do campingów Garden Paradiso, Sant’Angelo Village, Mediterraneo, Enzo Stalla Maris, Dei Fiori, C’a Pasquali.

Dlaczego warto spędzić urlop w regionie Veneto?

Po pierwsze ze względu na plaże i doskonale wyposażone campingi znajdujące się tuż obok. Znajdziecie na nich wszystko co potrzeba do odpoczynku. Są więc baseny dla dzieci i dla starszych, zajęcia jogi, pilatesu czy taneczne, rozgrywki sportowe. Znajdziecie tam bary i restauracje. Rosnące na campingach drzewa zapewniajaą cień . Atutem jest również bliskość Wenecji.

Jeśli będziecie chcieli odbyć wycieczkę rowerową po okolicy, wygodna ścieżka rowerowa poprowadzi Was wzdłuż laguny . Wieczorem ładnie zachodzi tam słońce.

Region Veneto to nie tylko plaże, Co jeszcze można ciekawego zobaczyć? Zajrzyjcie tutaj : https://www.campingowo.com.pl/region-veneto-we-wloszech-to-nie-tylko-adriatyk/


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *