Przełęcz Col du Bonhomme. Tour Mount Blanc cz. 6.

Dzisiejszy etap Tour Mount Blanc rozpoczynamy w miejscowości Contamines-Montjoie. Punktem startowym jest przystanek przy Notre Dame de la Gorge. Mijamy niewielki kościółek i przechodzimy przez most, aby rozpocząć wędrówkę. Przechodzimy niedługo potem przez następny tym razem kamienny most i na chwilę zatrzymujemy się, by zobaczyć wąwóz jaki woda wyrzeżbiła w skałach.

Po ok 2 km marszu mamy przed sobą niewielkie, przytulne schronisko Refuge de Nant Borrant. W miłym otoczeniu przyrody zatrzymujemy tu się na kawie.

Niedługo potem wędrujemy dalej do następnego schroniska, znajdującego się 2,5 km dalej i ponad 200 m wyżej. To schronisko nazywa się refuge de la Balme. Tutaj kupujemy na pamiątkę zielone koszulki TMB.

Zaraz za Refuge de la Balme szlak pnie się pod górę., toteż coraz piękniejsze mamy widoki na okoliczne góry. Następnie idziemy do przełęczy Col du Bonhomme.

Fragment podejścia pod Col du Bonhomme

Col du Bonhomme.

Drogowskaz na Col du Bonhomme

Po pokonaniu następnych 4 km i ok 600 m pod górę meldujemy się na przełęczy Col du Bonhomme, gdzie robimy krótką przerwę. Niedługo potem znów jestesmy na szlaku.

schron na Col du Bonhomme
Odpoczynek na Col du Bonhomme
Col du Bonhomme
krajobraz Col du Bonhomme
Szlakowskaz na Col du Bonhomme

Wkrótce dochodzimy do następnego schroniska na naszej trasie. Przed sobą mamy Refuge du col de la Croix du Bonhomme. Widoki dookoła są przepiękne. W schronisku mamy czas na posiłek i kontemplowanie widoków. Naszą uwagę tak jak i innych turystów przyciągają osły.

Zostawiamy schronisko i urocze osiołki zaczynamy ponowną wędrówkę pod górę, tym razem Crete des Gittes.

Widok na schronisko Refuge du col de la Croix du Bonhomme z Crete des Gittes.
Odpoczynek na Col de la Sauce

Schodzimy wśród zielonych wzgórz i łąk do Plan de la Lai.

Po zejściu na parking przy schronisku Plan du la Lai przejeżdżamy autobusem nad pobliskie jezioro Roselend do naszego dzisiejszego noclegu. Bardzo gościnnie przyjęto nas w Le Chalet de Roselend. Wspominam pyszne jedzenie, przyjemne pokoje i piękne widoki na jezioro.

Widok na  Roselend z Le Chalet de Roselend

Podsumowując dzisiejszy odcinek szlaku Tour Mount Blanc trasa była urozmaicona, dość długa., ale piękna i urozmaicona. Widokowo i krajobrazowo super. Obecność kilku schronisk po drodze pozwala odpocząć pod dachem w razie niepogody oraz uzupełnić zapasy. Trasa dzisiejszego etapu: KLIK


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *