Col de Tricot. Tour Mount Blanc cz.5.

Col de Tricot to przełęcz, przez którą prowadzi nasz następny fragment Tour du Mont Blanc. Ruszamy z Chamonix do Les Houches, skąd kolejką wjedziemy na Bellevue na wysokość 1800 m n.p.m.

Mapa z umiejscowieniem kolejki tutaj

Więcej informacji znajdziecie tutaj

Prosto z kolejki ruszamy na szlak.

Początek drogi prowadzi nas nieco w dół, przechodzimy obok stacji kolejowej Gare de Bellevue, następnie idziemy w kierunku przełęczy Col de Tricot.

Niedługo potem schodzimy przez wytopiony jęzor lodowca Glacier dr Bionnasay i przechodzimy przez ciekawy mostek zawieszony nad rwącym, spływającym z lodowca potokiem. Nosi on nazwę Passerelle de Bionnassay albo Passarelle du Glacier.

Następny przystanek na kontemplowanie widoków robimy niewiele dalej, gdyż po pokonaniu niewielkiego podejścia mamy piękny widok na kolejny lodowiec.

Widok na trasę, którą mamy za sobą poniżej.

Jeszcze jedno spojrzenie na lodowiec i idziemy dalej do Col de Tricot.

Col de Tricot.

Na znajdującej się na wysokości 2120 m.n.p.m. przełęczy pokazują nam się nowe widoki i nowe możliwości prowadzenia wędrówki. Tak więc w jedną stronę od przełęczy szlak prowadzi pod górę na Mont Vorassay.

W przeciwnym zaś kierunku można dotrzeć do Refuge de Plan Glacier (po około 2 godzinach 30 minutach). Idę oczywiście zobaczyć początek tej drogi. Wiedzie ona wąskim trawersem , przechodzi pod kamiennym mostem i ciągnie się dalej.

szlak z Col de Tricot do Refuge de Plan Glacier.

Ja wracam do grupy, gdyż nasza dalsza trasa to zejście do schroniska Chalet de Miage. Prowadzi ona trawiastymi zakosami.

Leżaki zapraszały do odpoczynku, a obecność schroniska do zakupów. Ledwo jednak usiedliśmy na leżakach rozpadał się deszcz.

Szlak TMB prowadzi dalej do Les Contamines – Montjoie. My biorąc pod uwagę pogodę, skracamy drogę przez zejście do Tresse, więc mamy dziś krótszy wariant wędrówki, ale jakoś nikomu to nie przeszkadza :)

Podsumowując, dzisiejsza trasa była urozmaicona nietrudna,. choć trzeba wziąć pod uwagę zejście, którego jest znacznie więcej niż podejścia. Mapę trasy od kolejki Belevue znajdziesz tutaj https://pl.mapy.cz/turisticka?planovani-trasy&rc=9POH5xDzJofl6f5ygwxd6L3fqc-beIPcupdqrkJNfYC3P0&rs=osm&rs=coor&rs=coor&rs=osm&rs=osm&rs=osm&rs=coor&ri=1117145475&ri=&ri=&ri=6744496&ri=94978854&ri=35167924&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D&x=6.7582662&y=45.8758807&z=14

Natomiast poprzedni odcinek TMB znajdziesz tutaj: https://www.campingowo.com.pl/tre-le-champ-lac-blanc-la-flegere-tmb-3/

Lac Blanc
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *