Rio Marina i Cavo – Elba

Położone od siebie w odległości ok 7 km  Rio Marina i Cavo – to  niewielkie miejscowości na trzeciej co do wielkości włoskiej wyspie – Elbie. Rio Marina – to niegdyś główny port wyspy Elba. Ze względu na położenie – najbliżej toskańskiego wybrzeża zapewniał sprawny transport i wymianę handlową. W okolicy wiele jest kopalń, gdyż tereny te obfitują w bogactwa mineralne, np limonit, piryt, magnetyt i hematyt. Złoża żelaza były już wydobywane przez Etrusków. Kolorem dominującym ziemi i plaż w tej okolicy jest czerwony i brązowy.

Podczas naszej wyprawy po Włoszech w 2015 roku odwiedzamy Elbę i po zwiedzeniu Muzeum Napoleona i odwiedzeniu plaż uciekamy przed deszczem do Cavo, gdzie nocujemy 1 noc w hotelu Maristella. Nasza przyczepka w tym czasie czeka na nas na campingu Le Pianacce.

IMG_3796IMG_3798IMG_3805IMG_3804IMG_3802IMG_3811

IMG_3816IMG_3807IMG_3815IMG_3797

Cavo –  widok z hotelu Maristella na zdjęciu poniżej.

IMG_3795

Po śniadaniu w hotelu wybieramy się na spacer wzdłuż wybrzeża. W barze przy plaży pijemy jeszcze kawę i raczymy się włoskimi słodkościami :)

Plaża miejska w Cavo na pierwszy rzut oka mało ciekawa, zyskuje, gdy przestanie się ją porównywać do Bałtyckich plaż :) Wędrujemy w poszukiwaniu znanej plaży w Cavo, która nosi nazwę Cala delle Alghe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAIMG_3791IMG_3789IMG_3780

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wejście na plażę Cala delle Alghe. Położona wśród pinii i różnej wielkości skał robi ciekawe wrażenie. Fajne miejsce do spacerowania, jednak do samej kąpieli wolę przystępniejsze plaże…

IMG_3741IMG_3747OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ładnie prezentuje się z góry plaża o nazwie Cala Frugoso. Byliśmy tu rano, więc dopiero rozpoczęto rozkładanie parasoli i leżaków dla odwiedzających plażę. na drugą stronę rozpościera się widok na Isola dei Topi

IMG_3777IMG_3775IMG_3733

Na koniec nadciągająca burza nad Cavo, którą sfotografowała nasza córka Aleksandra. My w tym czasie objadaliśmy się pyszną pizzą :)

Rio Marina i Cavo choć niewielkie -urozmaiciły nasz pobyt na Elbie. Spaliśmy w Cavo, wracaliśmy do pozostawionej przyczepki z Rio Mariny


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *