Sant Angelo Village

Jednym z najlepszych campingów na jakich byliśmy jest Camping Sant Angelo we Włoszech. Położony bezpośrednio nad Adriatykiem, z pięknym kompleksem basenowym, w miejscowości Cavallino, w pobliżu Jesolo. Kilka kilometrów jest stąd do Punta Sabbioni, skąd promem udać się można do Wenecji, lub na wyspy Murano, Burano i Torcello. To piękna okolica warta zobaczenia.   Podróżowaliśmy z dziećmi – młodsza córka była zachwycona basenem na campingu (zjeżdżalnie :)), starsza doceniała bezpośrednie wejście z campingu na plażę, my – byliśmy zauroczeni ogrodem różanym przy basenie, terenami zielonymi wokół, ukwieceniem campingu, czystością  przede wszystkim jego wysokim standardem (****) . Camping godny polecenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla dorosłych szukających czystego, świetnego, dobrze zorganizowanego campingu, na którym przestrzegana jest popołudniowa sjesta ( nie jeździ się wtedy samochodami po terenie campingu, basen ma przerwę), jak również w nocy nie ma hałasów zakłócających odpoczynek.

IMG_1289

SONY DSC
Wjazd na camping. fot. Paulina Karpowicz.

IMG_1253

Sant Angelo 2013 275

SONY DSC

IMG_1251

Sant’Angelo posiada piękny zestaw basenów.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

IMG_1185

IMG_1347

IMG_1492

IMG_1345

IMG_1489

IMG_1504

Prócz basenów do dyspozycji jest jeszcze kilka niedużych niecek z ciepłą wodą, idealnych dla rodzin z małymi dziećmi.

IMG_1511

IMG_1510

IMG_1515

IMG_1518

SONY DSC

IMG_1284

IMG_1286

IMG_1282

Owoce i warzywa do kupienia na campingu. Tak samo jak wino i zioła.

Ogród różany jest piękną ozdobą i wizytówką  campingu Sant Angelo.

SONY DSC

IMG_1274

IMG_1278

SONY DSC

IMG_1263

IMG_1272

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
Takie muszelki można tu znaleźć w dużej ilości :)

W 2011 roku nocowaliśmy na campingu w namiocie firmy Eurocamp. W 2013 w namiocie firmy Gustocamp (pomarańczowy namiot na końcu alejki).

SONY DSC

IMG_1532

Wnętrze namiotu  firmy Eurocamp w 2011 roku.

Komentarze

3 odpowiedzi na „Sant Angelo Village”

 1. Awatar Kinga
  Kinga

  Czy poleciłaby Pani jakieś fajne restauracje, knajpy w pobliżu campingu sant’angelo? Czy pamięta Pani czy faktycznie drożyzna na campingu? Gdzie najlepiej po owoce, inne zakupy czy na obiad? Pozdrawiam serdecznie

  1. Awatar admin
   admin

   Gotowaliśmy głównie sami, choć oczywiście próbowaliśmy „miejscowego” jedzenia. Smacznie jedliśmy w restauracji na campingu, oraz w Lido di Jesolo – niestety nazwy knajpki nie pamiętam. W produkty spożywcze zaopatrywaliśmy się raczej poza campingiem, w pobliżu jest Aliper supermarket dobrze zaopatrzony i to w odległości spaceru. Znajduje się na końcu tej samej ulicy via Baracca co camping przy rondzie. Niewiele dalej sklep z winem. Owoce na campingu pamiętam drogie, ale od naszego pobytu minęło już kilka lat- tańsze były na mercato – targowisku – w Cavallino we wtorki, w C’a Savio w środy, w Treporti w czwartek.

 2. Awatar Kinga
  Kinga

  Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *