Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój położony jest w powiecie lubańskim w województwie dolnośląskim. Ta znana miejscowość uzdrowiskowa, przyciąga nie tylko spragnionych leczniczej wody, ale i turystów doceniających uroki gór, a także rowerzystów i narciarzy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ciekawą historię miejscowości można przeczytać tutaj  Historia Świeradowa Zdroju

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spacer po parku Zdrojowym czy zatrzymanie się przy fontannie to prawdziwa przyjemność :)

Żabka jest jednym z symboli Świeradowa.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wody ze źródła Flinsa można się już na ulicy.

Niedaleko jest też do pijalni wody mineralnej w Domu Zdrojowym, który powstał w miejscu poprzedniego Domu Źródlanego (1781r. ), niemal całkowicie zniszczonego w czasie pożaru po ponad 200 latach swojego istnienia.

Dziś do dyspozycji kuracjuszy jest 80 metrowa wykonana z modrzewia Hala Spacerowa, pijalnia wód, 46 metrowa wieża zegarowa z galerią widokową, trasy spacerowe w Parku Zdrojowym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Następną atrakcją, jaką oferuje Świeradów jest kolej gondolowa, funkcjonująca cały rok. Latem służy turystom którzy w szybkim czasie chcą się znaleźć na górze, zimą obsługuje narciarzy.

W okolicy  Świeradowa  Zdroju znajdziecie wiele szlaków i tras spacerowych. Niedaleko górnej stacji kolejki znajduje się Schronisko Na Stogu Izerskim.

W pobliżu znajdziecie wiele szlaków, w tym na Smrek i widokową wieżę. Wycieczkę na Smrek opisałam tutaj Wycieczka na Smrek

Inną propozycją wycieczki jest Sępia Góra

Świeradów Zdrój i okolica jest także świetnym miejscem na pojeżdżenie rowerami górskimi. Warto tu wracać :)

 

 

 


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *