Sylwester na campingu.

Sylwester na campingu – czemu nie? :) To już nasz drugi sylwester, który spędzimy na campingu Polana Sosny w Niedzicy w Pieninach.

Rok temu – po awarii naszego kampera spaliśmy w drewnianym domu w części hotelowej campingu. Nasze wrażenia opisałam  TUTAJ

Tym razem miało być inaczej. Pojechaliśmy do Niedzicy kamperem, by w gronie zakręconych pozytywnie ludzi spędzić wraz z nimi trochę czasu. Poznaliśmy ich rok temu. Nie możemy się doczekać ponownego spotkania :)

W drodze oglądamy przepiękny zachód słońca.

IMG_2388WP_20191230_16_08_20_Pro_LI

Na camping docieramy tuż przed północą 30 grudnia. Nasi cudni znajomi czekają na nas w wiacie, w której jutro odbędzie się nasze sylwestrowe spotkanie. Jak dobrze znów ich widzieć :)

Następny dzień, to już 31 grudnia. Poranek na campingu. Jest biało i rzeźko, ale bardzo przyjemnie. Zimowy karawaning ma zwolenników :)

IMG_2396

Zima na campingu nie jest straszna, gdy wewnątrz kampera ciepło, a do dyspozycji gości są też ogrzewane łazienki i toalety.

DSCN5437-001DSCN5435-001DSCN5434

DSCN5436

Tymczasem dojeżdżają następne ekipy, by spędzić sylwester na campingu. Spotykamy naszych ubiegłorocznych znajomych. Wraz z Mirkiem, Renatą i Basią wybieramy się na spacer na zaporę.

DSCN5294IMG_2410DSCN5304

Mamy z niej widok na okolicę, w oddali widnieją też Tatry.

DSCN5295IMG_2401IMG_2403

Po powrocie z zapory czas na posiłek :) Obiad możemy w zasadzie przygotować sami, ale spotykamy Adama i Martę. Wraz z nimi i Basią zjemy obiad w restauracji Dwór znajdującej się na terenie campingu Polana Sosny. Zamawiamy rosół i zupę czosnkową, placek po węgiersku i wspaniale pachnącą goździkami, cytryną zimową herbatę z miodem.

DSCN5291IMG_2411

Potem jest czas  na wspólne granie i śpiewanie.

IMG_2417

Czas  mija bardzo szybko i oto już ostatni moment na przygotowania do spotkania sylwestrowego :)

DSCN5446

Wszyscy przynosimy do wiaty nasze smakołyki. Wiata ogrzewana będzie przez kominek oraz nagrzewnicę, którą przywiózł Adam. Wystąpimy w strojach sportowych – ciepłe odzienie będzie w cenie :)

IMG_2435IMG_2422

Czas wieczoru sylwestrowego szybko mija nam na rozmowach przy stole i kominku, wspólnych tańcach.

Następnego dnia wraz z Renią i Mirkiem ruszamy na Sokolicę. Z campingu jedziemy do Krościenka, a potem ruszamy na szlak. W ubiegłym roku byliśmy na Trzech Koronach. Pamiętaliśmy, że było ślisko i raczki na buty bardzo się przydały. Tak jest i tym razem.

DSCN5371

Szlak na Sokolicę jest miejscami oblodzony. Widoki z góry – wspaniałe :) Bardzo byłam ciekawa jak wygląda słynna sosenka. Oto i ona :)

DSCN5360DSCN5384

Po powrocie zjadamy z apetytem zupę ugotowaną przez Renatę i Mirka,  którzy niedługo potem żegnają się z nami i wyjeżdżają, za nimi kilka innych załóg. My zostajemy jeszcze na campingu. W kamperze ciepło, niczego nam nie brakuje, dobrze nam i nigdzie się nie spieszymy :)

DSCN5422

Następny dzień to już 2 stycznia 2020. Na campingu nadal kilka ekip. Czas przygotować się do wyjazdu- przed nami długa droga.

DSCN5424DSCN5425DSCN5443

W drodze powrotnej co chwilę zaglądaliśmy za siebie aby jeszcze popatrzeć na góry choć z daleka :)

DSCN5463DSCN5466-001DSCN5468DSCN5474

Droga powrotna zgodnie z przewidywaniami była niesamowicie zakorkowana. Z Zakopanego wracało mnóstwo ludzi. Do domu wróciliśmy w nocy. Zostało nam mnóstwo wrażeń. Warto było jechać tyle km :)

DSCN5491DSCN5492

Nasz kamper poradził sobie podczas tego wyjazdu bardzo dobrze. My – utwierdziliśmy się w przekonaniu, że zimowe jeżdżenie kamperem nam się podoba, a sylwester na campingu to bardzo fajna możliwość świetnego spotkania z innymi karawaningowymi „wariatami” :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

2 odpowiedzi na „Sylwester na campingu.”

 1. Awatar wiesiek
  wiesiek

  Gratulujemy „zaparcia” na zimowy karawaning. Patrząc z ciepłego pokoju – super ! Podziw i szacunek wszystkim ” zauroczonym górami zimą !”

  1. Awatar admin
   admin

   Dziękujemy i pozdrawiamy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *