Wenecja widziana z wody- wycieczka wodnym tramwajem wzdłuż Canal Grande.

Canale Grande dzieli Wenecję na dwie części. Dziś proponuję Wam wycieczkę vaporetto czyli wodnym tramwajem, z którego zobaczymy z bliska jak wygląda i funkcjonuje to żyjące na wodzie miasto. Naszą wyprawę zaczynamy przy Piazza San Marco- czyli Placu Świętego Marka. Przechodzimy z niego wzdłuż wody na pierwszy przystanek gdzie przypływa vaporetto aby zabrać nas w naszą podróż. Przed nami widok na Bazylikę S. Maria della Salute. Podobno mieszkańcy Wenecji w 1630 roku podczas zarazy, ślubowali wznieść tę budowlę jako podziękowanie za wysłuchanie modlitw.

fra Canon 1048

fra Canon 1052

fra Canon 1049

włochy wczasy 2012 laguna villagge 395

SONY DSC

włochy wczasy 2012 laguna villagge 340

Tak wygląda przystanek wodnych tramwajów w Wenecji. Przystanek Accademia. Na zdjęciu poniżej Palazzo Cavalli Franchetti z początku XV wieku

IMG_1309

Przed nami Ponte dell’Accademia.

IMG_1306

SONY DSC

SONY DSC

IMG_1304

Ponte Rialto . Most Rialto jest handlowym sercem Wenecji. Pierwszy most powstał w tym miejscu w 1175 i przyczynił się do handlowego rozkwitu tej części miasta.

SONY DSC

Widok z mostu na Canal Grande-  najpiękniejszą ulicę Wenecji :)

SONY DSC

Jeśli popłyniecie dalej dostaniecie się do stacji kolejowej Santa Lucia. My tu jednak zawracamy i jeszcze ostatnie spojrzenie gondole przy Rialto oraz na słynny most …

SONY DSC

IMG_1449

IMG_1450

SONY DSC

C’a d’Oro – Złoty Dom powstał w początkach XV wieku. Swą nazwę zawdzięcza złotemu kolorowi, który został ozdobiony, choć prócz złotego widniały na nim jeszcze kolory niebieski, czarny i biały.

IMG_1444

Obecnie w C’a d’Oro znajduje się galeria Franchetti, w której znajdują się obrazy powstałe od XI do XVIII w. Cennym eksponatem jest Św. Sebastian autorstwa Andrei Mantegni.To jeden z trzech obrazów o tym temacie (jeden znajduje się w Luwrze a drugi w Wiedniu.)

Wysiadamy tuż przy Placu Świętego Marka.

fra Canon 1051

Jeszcze rzut oka na Pałac Dożów i na Plac św. Marka.

SONY DSC

SONY DSC

włochy wczasy 2012 laguna villagge 309


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *