Włoskie campingi – za co je lubimy ?

Do Włoch należy jechać wiele razy. Smakować ten kraj dosłownie i w przenośni. Nas we Włoszech urzeka klimat, pyszne jedzenie, kultura włoska i architektura a także dary natury w postaci wspaniałych gór, jezior i mórz.

Nasz sposób na podróżowanie związany jest z campingami -tam odpoczywamy pomiędzy kolejnymi wyprawami i wycieczkami. Po kilku latach odpoczywania na włoskich campingach czas na małe podsumowanie.

Włoskie campingi – za co je lubimy? chyba najbardziej za to, że są we Włoszech :) a poza tym?

  • Włoskie campingi, które odwiedziliśmy podróżując z dziećmi – w większości miały wysoki standard – to obiekty czterogwiazdkowe i trzygwiazdkowe, więc z basenem lub basenami, bezpośrednim wejściem na plażę (czy to nad morzem czy jeziorem).
  • Na włoskich campingach dba się o radość dzieci. Są więc atrakcje dla dzieci w postaci placów zabaw, animacji, boisk sportowych. zjeżdżalni w basenach itp.
  • Teren campingu strzeżony, ogrodzony, dobrze oświetlony- po prostu bezpieczny,
  • Pyszne lody – dostępne nawet na campingu – i porcje -jak zauważyła nasza córka „większe niż w Polsce i nie spadają” :)
  • Czyste,  przylegające do campingów piaszczyste plaże są codziennie sprzątane, a komfort wyjścia z campingu wprost na plażę – doceniamy :)
  • Bliskość do wielu atrakcyjnych miejsc od campingu sprawia, że łatwo jest podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca nawet z niedużymi dziećmi. Przebywając na campingach 4 i 5 gwiazdkowych warto zapytać na recepcji o zniżki i ulgi do pobliskich atrakcji, np. parków rozrywki czy aquaparków.

Do minusów tych świetnych campingów zaliczam wysokie – (moim zdaniem) ceny w sezonie. Ponieważ jednak chętnych z całej Europy nie brakuje by w ten sposób spędzać wakacje, trudno jest liczyć na obniżenie kosztów zakwaterowania w tzw. „wysokim sezonie”. Jeśli możecie wybrać się na urlop pod koniec czerwca czy też na przełomie sierpnia i września możecie liczyć na dużo niższe ceny.

Oto niektóre włoskie campingi odwiedzone przez nas w latach 2010- 2015

Poniżej camping Garden Paradiso w regionie Veneto – Wenecja Euganejska i ciepły Adriatyk :) Podczas pobytu na tym campingu dostaliśmy zniżki do Parku Wodnego Aqualandia w Jesolo :)

Camping Sant Angelo – Veneto -poniżej. Byliśmy na nim dwukrotnie, gdyż bardzo nam odpowiadał. Zielony, bardzo czysty , spodobał się również naszym znajomym.

Camping Mediterraneo – Veneto, to następny doskonały camping. bardzo podobały nam się duże miejsca – parcele i zadrzewienie sosnami i piniami, basen i jacuzzi, plaża oraz animacje dla dzieci i młodzieży.

Camping C’a Pasquali – Veneto. Mniejszy niż poprzednie campingi, z mniejszymi parcelami, oferujący wspaniałe baseny, siłownię, sanitariaty dostosowane dla dzieci. Drogi, ale piękny- trochę „cukierkowy” z palmami na plaży .

Enzo Stella Maris – region Veneto – to najwyższy standard. Luksus, ale i spokój w porównaniu z Mediterraneo. Dopracowany w każdym calu, ale i cudownie naturalny. Przepiękne baseny odkryte i kryty, jacuzzi, wspaniały ogród, plaża- jak powiedział nam właściciel- nie zagracona, aby była jak niegdyś- po prostu plażą :)

Camping Dei Fiori – Veneto – siostrzany camping  Mediterraneo. Również 4 *** i ma wszystko co potrzeba :)

Camping Bella Italia nad jeziorem Garda poniżej. Region – Veneto. To duży, zielony, piękny camping z własna plażą i ścieżką spacerową do Peschiery- niewielkiego miasteczka na południowym brzegu Lago di Garda.

Camping Marina di Venezia (Veneto- Adriatyk) Jeden z największych (obok Union Lido) jakie odwiedziliśmy. Przeznaczony dla wielu osób, zawiera kompleks basenów niczym Aquapark – dla każdego coś się znajdzie :) Nie jesteśmy zwolennikami tak dużych campingów, ale trzeba przyznać, że ma wszystko co potrzeba.

Camping Etruria (Toskania) poniżej. Zaletą campingu jest położenie tuż przy plaży oraz zadrzewienie, dzięki któremu jest tu sporo cienia :)

Camping Le Pianacce – Toskania.  Położony tarasowo w lesie w odległości kilku km od plaży i Morza Tyrreńskiego oferuje baseny i mnóstwo zieleni.

To tylko niektóre z odwiedzonych przez nas campingów. Włoskie campingi o których tu pisałam, bardzo przypadły nam do gustu, gdy podróżowaliśmy z dziećmi. Docenialiśmy bliskość plaż , piękne baseny i zielony, naturalny teren, możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego zarówno na terenie campingu jak i w najbliższej okolicy.

Bardzo ważne dla nas było bezpieczeństwo naszych dzieci, możliwość swobodnego poruszania się po terenie campingów, przestrzegane zasady obowiązywania ciszy, które wprowadzają ład  na terenie campingu. Nigdy nie spotkaliśmy się z sytuacją, że przykładowo trzeba było kogoś uciszać, itp.

Oczywiście nie wszystkie campingi we Włoszech mają taki standard i nie wszyscy tego wysokiego standardu od campingu oczekują.

Do Włoch ciągle wracamy  poznawać nowe miejsca. Więcej opisów włoskich campingów znajdziecie w kategorii  :)

Campingi we Włoszech

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *