Wycieczka do Sirmione nad Lago di Garda

Podczas naszego urlopu w 2011 roku po tygodniu spędzonym nad Adriatykiem przyjechaliśmy nad Lago di Garda i zatrzymaliśmy się na campingu Bella Italia usytuowanym na południowym brzegu jeziora Garda. W niedalekiej odległości od naszego campingu – zaledwie  11 km znajduje się półwysep Sirmione a na nim niewielkie malownicze miasteczko.Takiej atrakcji nie mogliśmy przegapić. Po niespełna półgodzinnej podróży zatrzymaliśmy się niedaleko największej atrakcji półwyspu.

Historia tej miejscowości sięga V-VI w p.n.e. Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny Zamek Scaligerich.

IMG_1949

IMG_1952

IMG_1967

IMG_1978

IMG_1981

IMG_1983

Widok na półwysep.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

Sirmione znane jest również jako uzdrowisko. Woda o temp. 70 stopni wzbogacona o siarkę pomaga w leczeniu schorzeń dróg oddechowych oraz chorób reumatycznych. Warto pospacerować malowniczymi uliczkami.

IMG_2030

IMG_2011

IMG_2029

IMG_2021

Spacer po Sirmione należy do przyjemności, której nie warto sobie odmawiać przebywając w okolicy. Zamek z widokiem na jezioro Garda, klimatyczne uliczki i sklepiki a także zapachy dochodzące z restauracji przyciągają tu sporo turystów. My spędziliśmy tu doskonałe popołudnie.

 


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *