Camping Park 45

Camping Park 45 odwiedziliśmy podczas wakacji 2018. Wracaliśmy właśnie z podróży po Norwegii i szukaliśmy campingu  na 2-3 noce w Trójmieście.  Świetnie położony tuż przy plaży w Sopocie, w odległości spaceru od sopockiego mola, Camping Park 45 wydawał się idealnie spełniać nasze potrzeby.

Po przyjeździe na camping okazało się, że to niezwykle popularne miejsce i chętnych do wjazdu było więcej niż miejsc na campingu. Ustawiliśmy się na parkingu wewnątrz campingu przed recepcją i czekaliśmy na wolne miejsca wraz z kamperami z Niemiec, Szwecji, Włoch i Norwegii.

W końcu uzyskaliśmy miejsce, dzięki uprzejmości Polaka – sympatycznego Pana z Warszawy, który bez problemu zgodził się na przestawienie swojego samochodu, dzięki czemu znalazło się miejsce dla naszego kampera. Serdeczne dzięki :)

Camping Park 45 recepcja-001Camping Park 45 recepcjaCamping Park 45 wjazdCamping Park 45 wjazd 1Camping Park 45 3Camping Park 45 6

Na campingu zobaczyliśmy sporo kamperów i przyczep z zagranicy. Cieszy nas fakt, że jest wymiana: nie tylko my jeździmy za granice naszego kraju ale inni chcą zobaczyć naszą piękną Polskę :).

Na terenie campingu jest sporo drzew, więc po południu wcale nie potrzebowaliśmy rozkładania markizy.

Camping Park 45Camping Park 45Camping Park 45 .

Camping Park 45 dysponuje miejscami pod namioty, przyczepy i kampery oraz ma własne domki do wynajęcia. Goście campingu otrzymują opaski na rękę, dzięki czemu obsługa wie czy ma do czynienia z gościem czy intruzem.

Camping Park 45 2

Na terenie campingu znajduje się restauracja, powyżej której jest taras, z którego można sobie popatrzyć z góry na życie na campingu :) Camping Park 45 7Camping Park 45 1

Dla dzieci na terenie campingu znajduje się niewielki plac zabaw, jest też świetlica.

Camping Park 45 plac zabawCamping Park 45 świetlica

Sanitarna część campingu czysta i przyjemna.

Camping Park 45 1-001

Bliskość morza i plaży jest bezcenna. Camping Park 45 w Sopocie reklamuje się słowami: „z łóżka na plażę w 45 sekund” i nie ma w tym wiele przesady, bowiem z campingu widać wyjście na plażę. Podobało mi się, że bramki są zamknięte i zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi.

Camping Park 45 5

Plaża przy campingu szeroka i piaszczysta.

Plaża przy Campingu Park 45 w SopocieCamping Park 45 plaża

Niestety podczas naszego pobytu kąpiel w morzu była zabroniona przez atak alg a sama woda miała nieładny, żółty kolor. Było nam przykro z tego powodu nie ze względu na nas, bowiem możemy o różnych porach przyjechać nad polskie morze- ale ze względu na obcokrajowców, którzy – być może po raz pierwszy i ostatni są nad naszym morzem i plażą. Na szczęście spacery brzegiem morza to przyjemność możliwa o każdej porze dnia :)

Camping Park 45 morze

Generalnie camping Park 45 zrobił na nas dobre wrażenie, gdyż widać tu wiele starania. Nie było problemu z przestrzeganiem ciszy nocnej, nie było hałaśliwych sąsiadów. Jednak w okresie, w którym przyjechaliśmy-  czyli pełni sezonu –  jest tu dość ciasno i głośno; nie tylko ze względu na ilość ludzi ale i bliskość ulicy. Poza sezonem może to być dużo fajniejsze miejsce dla tych z Was, którzy cenią sobie spokój i więcej prywatności.

Na nasze odczucia może wpływać fakt, że po blisko miesiącu spędzonym w Norwegii w kontakcie z naturą i niewielką liczbą ludzi spotkanych po drodze, nagłe przejście na gwarny, dość głośny camping z niewyraźnie zaznaczonymi parcelami było dużą zmianą. Poniżej zobaczcie ofertę i cennik campingu.

http://www.park45.pl/cennik.php

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *