Five Fingers- Dachstein Krippenstein.

Five Fingers to popularny cel wycieczek w austriackim regionie Dachstein Krippenstein. Aby tam dotrzeć, przejeżdżamy przez miasteczko Hallstatt, dojeżdżamy do miejscowości Obertraum. Na parkingu nieopodal kolejki zostawiamy samochód.

Kupujemy bilet na wjazd i zjazd. Upewniam się czy na ten sam bilet możemy jutro zjechać , ponieważ nocleg mamy zarezerwowany na górze w Lodge am Krippenstein. Bilet kosztuje prawie 40 euro, wybieramy opcję wjazdu na 2 etap. Można zatrzymać się na pierwszym i skorzystać z atrakcji na tym poziomie. Naszym celem jest etap 2 . Wjeżdżamy więc wyżej, na wysokość 2100 m.n.pm. gdyż czas nas nagli a chcielibyśmy dziś zobaczyć to co jest główną atrakcją z tej strony czyli punkt widokowy Five Fingers.

Od razu od wyjścia z kolejki ukazują się prawdziwie górskie krajobrazy. Bardzo blisko jest do naszego dzisiejszego noclegu – schroniska Lodge am Krippenstein . Po zakwaterowaniu się tam i zostawieniu zbędnych rzeczy możemy ruszać na szlak. Idziemy więc razem z Justyną, Arkiem i ich małym Karolem, którego Arek dzielnie dźwiga w nosidle na plecach :)

Widoki są świetne. Idziemy najpierw do punktu widokowego Welterbespirale.

Następny etap to już 15 minutowy spacer do 5 platform widokowych Five Fingers. Widok na jezioro Hallstatt i okoliczne góry jest rzeczywiście wspaniały.

W ciągu dnia jest tu spory ruch, ale pod wieczór lub wcześnie rano można mieć te widoki tylko dla siebie :) Taką możliwość daje nam nocowanie tu na górze.

W pobliżu dla chętnych znajduje się też via ferrata. Nieco bliżej kolejki jest też łatwiejszy odcinek ferraty dla dzieci.

Dla chętnych jest też jaskinia lodowa . Szlaków też tu nie brakuje. Więcej szczegółów na temat atrakcji w tej okolicy znajdziecie w linku poniżej. Zdecydowanie warto tu wrócić na dłużej! https://www.dachstein-salzkammergut.com/

A tu mapa dzisiejszej wędrówki:

Jeśli chodzi o inną atrakcję górską w Austrii polecamy Wam wycieczkę do Olpererhütte. Opisaliśmy ją tutaj: https://www.campingowo.com.pl/schlegeis-speicher-olperer-hutte/


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *