Sylwester na campingu Polana Sosny

Sylwester na campingu Polana Sosny

Sylwester na campingu? Tego jeszcze nie próbowaliśmy. Tak więc, gdy na forum karawaning.pl zobaczyliśmy informację o planowanym zakończeniu roku na campingu Polana Sosny w Niedzicy – decyzja była szybka: Jedziemy! :)

Po pierwsze- by zobaczyć ludzi z którymi wymieniamy doświadczenia związane z karawaningiem i campingowaniem na forum, a których jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć „na żywo” , po drugie- by zbadać najbliższą okolicę.

Jako, że nasz kamper od lata stał sobie nieużywany, postanowiliśmy wyruszyć przed wyjazdem w Pieniny na krótki rekonesans w Góry Izerskie aby go przetestować w warunkach zimowych. To był dobry pomysł. Podczas postoju na pochyłej drodze urwała się linka od hamulca ręcznego. Dobrze, że byliśmy wtedy w samochodzie, a Artur to nawet za kierownicą… W każdym razie odpadła nam możliwość załatwienia linki z dnia na dzień i to przed końcem roku, więc postanowiliśmy jechać na camping mimo wszystko – tym bardziej, ze zwolnił się pokój w domku drewnianym na terenie campingu. Na camping Polana Sosny przyjechaliśmy w nocy.

Niemal natychmiast po przyjeździe zawieraliśmy nowe znajomości :) Karawaningowa brać to fajni ludzie :) Spotkaliśmy się wreszcie z tymi, których znaliśmy ze zdjęć, relacji i wymiany doświadczeń. Okazało się, że dobrze nam z Nim bardzo :) Wspólne granie i śpiewanie, podróży wspominanie i czas mijał niezwykle szybko i przyjemnie.

Camping Polana Sosny następnego dnia wyglądał tak:

DSCN4071DSCN4072DSCN4074Recepcja Campingu Polana Sosny. Poniżej część sanitarna campingu.

IMG_9812

Jak widać, znaleźli się ochotnicy do spędzenia końca roku i Sylwestra na campingu :)

IMG_9804IMG_9806IMG_9807IMG_9805IMG_9809

Bylibyśmy tu w tym gronie, gdyby nie awaria naszego Kamperka. W naszej sytuacji mieliśmy szczęście, że dostaliśmy w ostatnim momencie pokój w jednym z dwóch domów drewnianych znajdujących się w bezpośredniej bliskości campingu Polana Sosny.

DSCN4192DSCN4075DSCN4195

Na terenie campingu znajduje się restauracja, wiata grillowa z kominkiem, w pobliżu również stok narciarski.

DSCN4068DSCN4193IMG_9817DSCN4067

Camping  Polana Sosny zrobił na nas dobre wrażenie. Kuchnia mogłaby być większa i przydałaby się możliwość zjedzenia na miejscu przygotowanego posiłku. Plus dla campingu za ogrzewanie. W sezonie zimowym docenialiśmy możliwość ugotowania obiadu w ciepłym pomieszczeniu.

Następnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę na Trzy Korony. Poniżej widok na Trzy Korony od słowackiej strony.

DSCN3832

Na szlak ruszyliśmy od strony polskiej ze Sromowców NiżnychDSCN4049DSCN3999DSCN3972

Wieczorem na campingu Polana Sosny był czas integracji  i „śpiewogrania ” :). Następnego dnia pojechaliśmy do Szczawnicy. Dunajec w Szczawnicy na zdjęciu poniżej.

DSCN4148DSCN4081DSCN4151

Do innych ciekawych  atrakcji okolicy Niedzicy i campingu Polana Sosny należą ruiny zamku w Czorsztynie, Zamek w Niedzicy, oraz Drewniany kościół w Sromowcach Niżnych.

DSCN4212DSCN4209DSCN4065

Po Słowackiej stronie warto zobaczyć Czerwony Klasztor.

DSCN3859

Sylwester spędziliśmy na campingu w gronie świeżo poznanych fantastycznych ludzi. To był świetny pomysł :)  I nawet powrót w deszczu zakorkowaną zakopianką nie zmącił naszych doskonałych nastrojów. W Pieniny z pewnością wrócimy!

2 Replies to “Sylwester na campingu Polana Sosny”

  1. Wow! Ale oryginalny Sylwester :). W tym roku też planujesz jakiś Sylwester w plenerze? Osobiście też zastanawiam się nad taką formą powitania Nowego Roku, ale nie wiedziałam, że można to tak fenomenalnie zorganizować. Na początek myślałam bardziej o oswojeniu się z tematem i wybraniu się na jakiś zorganizowany Sylwester w plenerze, np. na kuligu, bo swojego kamperka niestety nie posiadam :/ . Zastanawiałem się, aby wybrać coś na Sylwestrowo.pl, ktoś korzystał i poleca? Znalazłam takie opcje na kulig i Sylwester na powietrzu – https://www.sylwestrowo.pl/sylwester/plener/ , ktoś korzystał? Dajcie znać, co sądzicie :D

    1. W tym roku ponownie jedziemy w Pieniny, aby spotkać się z poznanymi rok wcześniej ludźmi i zobaczyć nowe dla nas miejsca w Pieninach i okolicy. Tym razem chyba pojedziemy kamperem. Rok temu spaliśmy w domkach. Jeszcze zobaczymy :) nie korzystałam ze strony, która podałaś, ale rzeczywiście możliwości jest wiele :) Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *