Tre Cime di Laveredo

Tre Cime di Laveredo

 Tre Cime di Laveredo to jeden z symboli Dolomitów. Dziś zamierzamy zobaczyć je z bliska :).

O przejściu szlaku dookoła Tre Cime di Laveredo marzyłam sobie już od jakiegoś czasu. Podczas tegorocznej wyprawy do Włoch miałam spełnić to marzenie :) Po wdrapaniu się naszym kamperem na wysokość 2300 m. n.p.m. na parking znajdujący się nieopodal schroniska Auronzo ruszamy na słynny szlak. Wraz z wieloma innymi amatorami pięknych widoków. Kierujemy się szlakiem 101 – szerokim i płaskim w tym miejscu, który zmierza do oddalonego o ok. 2 km schroniska Laveredo.

Ponieważ wychodzimy dość późno, na trasie jest teraz mnóstwo osób, ale jak się niebawem okazuje, większość idzie tylko do schroniska Laveredo, potem wraca.

Pomiędzy Rifugio Auronzo i Laveredo mijamy  niewielką kapliczkę Capella degli Alpini.

Przy schronisku Laveredo dużo ludzi. Dookoła świetne widoki .

Za  schroniskiem Laveredo, wśród śniegu  podchodzimy do przełęczy Forcella Laveredo 2454 m.n.p.m. Teraz widoki są wręcz niesamowite, a i ludzi znacznie mniej :)

W dole zostało schronisko Laveredo, za nim wspaniała panorama Dolomitów. Po raz pierwszy Tre Cime di Laveredo pokazują nam swoje oblicze.

Wśród śniegu, który doskonale nas chłodzi w upalny dzień wędrujemy w stronę schroniska Locatelli.

Wytężając wzrok i zoom w aparacie możemy w oddali zobaczyć okolicę schroniska Locatelli do którego zmierzamy.

Na razie jednak oglądamy sobie Tre Cime z każdej strony. Stąd nie wyglądają na takie duże, prawda?

Na trasie spotykamy nawet nawet kolarzy :)

Schronisko Locatelli położone jest nieco wyżej, niż nasz szlak, więc trzeba do niego podejść.

Po drodze nie mogę oprzeć się pokusie i wdrapuję się nieco wyżej, aby popatrzeć na Tre Cime przez wylot niewielkiej jaskini :)

Przepięknie położone rifugio Locatelli 2450 m.n.p.m. jest jeszcze nieczynne podczas naszej wizyty w tym miejscu. Do otwarcia brakuje kilka dni. Nie będzie obiadu ani nawet kawy :( za to widoki niesamowite.

Najbardziej lubię odpoczywać w trawie wśród kwiatów. I tu są takie warunki :) Wspaniała pogoda i cudna przyroda- czego chcieć więcej ? Przez jakiś czas zachwycam się urokiem tego miejsca. Przede mną Laghi dei Piani.

Dalej wędrujemy szlakiem 105 w stronę rifugio Auronzo. Teraz nasz szlak wiedzie wśród skał i kamieni i schodzi w dół. Potem podejście.

Tre Cime di Laveredo :) na masyw  składa się: Cima Ovest (2973 m n.p.m.), Cima Grande (3003 m n.p.m.) i Cima Piccola (2857 m n.p.m.)

W taki sposób dochodzimy do schronu Malga Langalm. Tu można napić się kawy i zjeść kawałek dobrego ciasta :)

Ostatni etap to podejście do przełęczy Forcella Col de Mezo.

Teraz jeszcze czeka nas powrót do punktu wyjścia – parking, gdzie czeka na nas kamper, potem relaks z takimi widokami :)

Parking w tym miejscu miał jeszcze jeden plus – zachód słońca :)

Na koniec nasza ok. 10 km trasa, która z postojami, leżankami w trawie i zdjęciami zajęła nam kilka godzin :) Trasa wokół Tre Cime

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *